Jan Reidar Tjøsvoll sendte hjemmelaget i ledelsen tidlig i kampen. Et skår i gleden var at Petter Lønning fikk seg en lårhøne, og måtte se det meste av kampen med en ispose på låret på sidelinjen.
– Første omgang er bare sånn passe grei. Det ble ekstra vanskelig for oss å skape noe fremover, da Petter måtte ut, sier trener Dag Frode Tønnesen.
Haugar best
I andre omgang åpnet Haugar 2 best, men fikk ingen store sjanser foran Kristian Storesund i Stegaberg-målet.
Thomas Mæland avgjorde det hele da han scoret 2-0-målet.
– Det vi fikk ut av dette er at vi holder nullen. Torvastad på torsdag blir en test på 4. divisjon for oss, så det blir spennende. Vi har dessverre ikke fått teste oss mot 4. divisjonslag til nå. Kampen mot Vedavåg ble avlyst da vi hadde problemer med å stille lag, men fikk heldigvis en gjennomkjøring i dag. Det er vanskelig å si hvor vi står akkurat nå, men vi vinner og slipper inn lite mål. Det er selvsagt mye bedre enn om vi skulle tapt disse treningskampene, sier Tønnesen.
Stegaberg serieåpner mot Kopervik.