Revehiet leverte en svært solid gjennomgang av sitt nye album på Roots i Haugesund. Foto: Alf-Einar Kvalavåg
Revehiet leverte en svært solid gjennomgang av sitt nye album på Roots i Haugesund. Foto: Alf-Einar KvalavågBilde 1 av 14
2F9A7629
Bilde 2 av 14
2F9A7531
Bilde 3 av 14
2F9A7513
Bilde 4 av 14
2F9A7673
Bilde 5 av 14
2F9A7774
Bilde 6 av 14
Andreas Petersson kjent som musikklærer på Frakkagjerd hadde selvsagt med seg den store hvite gitaren...
Andreas Petersson kjent som musikklærer på Frakkagjerd hadde selvsagt med seg den store hvite gitaren...Bilde 7 av 14
Andreas Petersson og Oddbjørn Austevik i kjent stil. Mye gitar og mye moro.
Andreas Petersson og Oddbjørn Austevik i kjent stil. Mye gitar og mye moro.Bilde 8 av 14
2F9A7926
Bilde 9 av 14
2F9A7994
Bilde 10 av 14
2F9A8021
Bilde 11 av 14
2F9A8122
Bilde 12 av 14
2F9A8136
Bilde 13 av 14
2F9A8179
Bilde 14 av 14

Revehiet: For folk som oss og mange flere

Bandet Revehiet med gitaristene Andres Petersson og Oddbjørn Austevik i spissen er aktuelle med ny plate og ni nye låter. I kveld slapp de plata på utestedet Roots i Haugesund for et engasjert og ivrig publikum.
– Vi skal dele kvelden i to. Først spiller vi hele det nye albumet, så serverer vi litt fra det forrige, sa Austevik før de gikk i gang.
Det største plusset i kveld var at bandet nå virker litt mer satt musikalsk. Det er en tydeligere rød tråd og flere av låtene fikk spontant god applaus. Det varmer nok den hardtarbeidende gjengen som er et typisk Haugaland-band med linker til de fleste kommunene.

Andreas Petersson og Oddbjørn Austevik i kjent stil. Mye gitar og mye moro.


«Som om du var her» og tittellåta «Folk som oss» skilte seg kanskje mest ut positivt. Men det var flere av sangene som godt tåler gjenhør på CD som de nå slipper.
Kjersti Tingelstad på vokal og fiolin slipper tidvis til og gir bandet enda et bein å stå på. det fungerer godt sammen med de to ivrige gitaristene og vokalistene som stjeler mye plass og på sin måte driver dette konseptet fremover. På trommer sitter Rune Andreassen og stort sett smiler. En aktiv trommeslaget som lag både trommer og cymbaler få kjørt seg. På bass Sindre Petersson Løvold stødig som en grunnmur å støtte seg mot for nemnte Austevik og Petersson.

Vi som har hørt bandet både live og på CD har litt vanskelig med å si hva vi liker best. Sok liveband er det full gass og noe av kvaliteten forsvinner langs veien. Men det er mye energi som går rett vei også og skal en tolke publikum så var de mer enn klare for heftige gitardueller og full gass. Kveldens konsert var både spennende og lytt nyskaping for bandet. det er et stort pluss. Den nye plata hldt et så godt nivå at vi setter flest plusser ved del 1 av kveldens konsert. Men denne meldingen er basert på gjennomkjøringen av den nye platen og det var solide saker.
Vår favoritt blir tittellåten og det er en sang vi kommer til å lytte mer på.

Andreas Petersson kjent som musikklærer på Frakkagjerd hadde selvsagt med seg den store hvite gitaren…


Tysvær Bygdeblad har anmeldt den nye plata, og det kan du lese om i papirutgaven på torsdag.

Konsert

Terningkast 5

Revehiet
Roots, Haugesund
Kjersti Tingelstad, Andreas Petersson, Sindre Petersson Løvold, Rune Andreassen og Oddbjørn Austevik
Presentasjon av den nye plata «Folk som oss»
Ca 1 time
rundt 100 +- gjennom konserten

del 2 av konserten er ikke med i denne anmeldelsen.