HAUGESUND: Politiet iverksatte lørdag morgen leteaksjon i Smedasundet, etter at familiemedlemmer meldte fra om at 21-åringen var savnet. Han ble sist sett torsdag kveld.
– De foreløpige opplysningene viser at det ikke har vært bevegelse på savnedes telefon siden torsdag kveld klokken 22.40. Han befant seg da utenfor Cafe MM på kaien i Haugesund sentrum, skriver politiet i en pressemelding.
Navn og bilde frigis nå i samråd med familien.
– Politiet har, i samarbeid med brann og andre samvirkeaktører, gjennomført et omfattende søk i sjøen, både lørdag og søndag. Det har vært søkt både fra lufta og med undervannskamera over et større område, uten funn. Politiet oppfordrer eiere av naust og båter i og rundt havna i Haugesund om å undersøke eventuelle spor etter savnede der, sier seksjonsleder for etterforskning ved Haugesund politistasjon, Helge Varne.
Politiet har undersøkt om det finnes videoovervåkning i området som viser savnede, foreløpig uten resultat. Vi ber de som har observasjoner av, eller annen relevant informasjon om savnedes bevegelser om å kontakte politiet. Mannen er 185-187 centimeter høy og kraftig bygd. Han var kledd i hvite/beige sneakers, dongeribukse og hvit overdel med svart skjorte, eller jakke over, den kvelden han forsvant. Savnede er lys blond i håret, sier Varne.
Tips kan meldes til politiet på telefon 02800 eller via deres tipsløsning på nett: https://tips.politiet.no/web/
