Per Inge Jacobsen fra Tysvær blir ny trener for Avaldsnes. Foto: Nordstrand IF
Per Inge Jacobsen fra Tysvær blir ny trener for Avaldsnes. Foto: Nordstrand IF

Jacobsen tar over AIL-damene

Etter å ha vurdert en rekke aktuelle trenere har nå styret i Avaldsnes damer Elite valgt å ansatte den 35 år gamle Per Inge Jacobsen, opprinnelig fra Førresfjorden i Tysvær, som ny hovedtrener for klubbens Toppserielag.

Kontrakten er på 2 år. Styret i Avaldsnes damer elite har stor tro på at Per Inge Jacobsen kan bringe Avaldsnes damene videre, og innfri våre ambisjoner om gull i Toppserien, og nye opplevelser i Championens League i 2017.
Jacobsen kommer fra en stilling som sportssjef i Nordstrand IF i Oslo, hvor han også har vært trener for klubbens A-lag herrer i 3. divisjon. Per Inge Jacobsen har også jobbet i mange år i Vålerenga Fotball Herrer, som bla. toppspillerutvikler og trener for klubbens rekrutteringslag i 2. divisjon.

Det skriver klubben på sin hjemmeside. Les hele saken her: http://kxweb.no/portal/theme/organization/news/show.do?id=9368489